השבוע בבנימין

מזכירות הישוב | עדכון אחרון:  02/11/2023 08:44

 

השבוע בבנימין

 

בנימין חזקה, עם ישראל חי, ומנצח!

מדינת ישראל נמצאת במלחמה ארוכה. בנימין חזקה יחד עם העם כולו. החוזק הזה יביא בע"ה לניצחון גדול שיהדהד דורות קדימה. הבטחון ביישובים הולך ומתחזק מיום ליום. היישובים קיבלו כלי נשק רבים וכלי נשק כבדים, המועצה מציידת בציוד טקטי ובכלים נוספים יחד עם הצבא. בימים הקרובים בשיתוף פעולה עם הצבא יקבלו כיתות הכוננות ביישובים רובים חדישים.

המועצה ותושביה מחבקים את משפחת ליאון מהיישוב ניל"י ששכלו את בנם עדי הי"ד, לוחם גבעתי, שנפל בקרבות הגבורה בעזה.  עדי יצא כגיבור לקרב יחד עם חבריו להגנת העם והמדינה. נפילתו ונפילת החללים הנוספים היא מחיר כבד מנשוא. בנפילתם הם סוללים את תקומת העם.  פרטי חללי המלחמה תושבי בנימין מתעדכנים באתר המועצה.

 

מרכז 'חוסן בנימין' כאן בשבילכם

בימי מלחמה עלולות לצוץ תחושות פחד, חשש וחרדה. אל תישארו עם זה לבד! מרכז 'חוסן בנימין' מציע עזרה ראשונה נפשית בימי המלחמה הכוללת מפגש אחד למתן מענה מידי. המענה ניתן על ידי מטפלים מקצועיים של מרכז חוסן ללא עלות. ניתן לקבל מענה במרכז בשער בנימין, בשיחה טלפונית או בשיחת וידאו. לזימון תור מלאו פרטים באתר המועצה.

 

חלוקת תווי מזון ממשרד הפנים לשנת 2023 לזכאים

הממשלה באמצעות משרד הפנים מעניקה שוברים לתווי מזון על פי מבחני הכנסה המזכים ב- 70% ומעלה הנחה בארנונה .נתוני הזכאים מועברים אוטומטית ע"י המועצה למשרד הפנים, וכרטיסי המזון יגיעו ישירות לתושבים ממשרד הפנים. אין צורך לפנות למועצה - השוברים ישלחו אוטומטית לזכאים. תושבים שעומדים במבחן ההכנסה המזכה ב-70% עד 90% בארנונה אך מסיבות שונות אינם רשומים כך ברישומי הגבייה, אך רשומים כתושבי המועצה יכולים לפתוח בקשה באתר המועצה. לבדיקת זכאות ניתן לחייג למוקד אש"ל 077-771-1174.

 

לשכת רשות האוכלוסין סגורה

לשכת רשות האוכלוסין סניף שער בנימין נסגרה לקבלת קהל בשל חוסר באבטחה. חלק מהשירותים ניתן לבצע בעזרת המועצה - תושב שנדרש להנפיק תמציות רישום (אישור לידה, אישור פטירה, שינוי סטטוס, עדכון כתובת בתעודת זהות ) יכול לעשות זאת בסיוע המועצה. יש להגיע בשעות פעילות המועצה לעמדת מרכז המידע בכניסה למועצה, למלא טפסים ואנו נדאג לביצוע בפועל מול רשות האוכלוסין. בכל פעולה יש להצטייד בתעודת זהות. את הנדרש ניתן לקבל בדואר או לאסוף מהמועצה.

 

הנחיות התגוננות לתושבים

בעת התרעה מפני ירי טילים תישמע אזעקה עולה ויורדת זמן התגובה ביישובי בנימין – עד דקה וחצי מה עושים? במבנה: נכנסים לממ"ד. אם אין ממ"ד - נכנסים למרחב הכי מוגן שיש. בשטח פתוח: שוכבים על הקרקע ומגינים על הראש עם הידיים. בבנייה קלה: לפי הנחיית פיקוד העורף "אם אתם שוהים במבנה בבנייה קלה ללא גישה למרחב מוגן בזמן ההתגוננות העומד לרשותכם - יש לצאת מהמבנה, לשכב על הרצפה ולהגן על הראש באמצעות הידיים." ניתן לצאת מהמרחב במוגן לאחר 10 דקות.

בעת התרעה מפני חדירת מחבלים תישמע אזעקה עם כריזה: "חדירת מחבלים" מה עושים? מסתגרים בבתים - נועלים דלתות וחלונות, מכבים אורות בתוך הבית ומדליקים אורות חוץ ונשמעים לעדכוני המועצה והצוות היישובי.

באתר המועצה הוקם דף חירום ובו כל ההנחיות המעודכנות לתושבים, רשימת הנופלים, טלפונים שימושיים ועוד.

בכל מקרה חירום מתקשרים מייד: 1208 - מוקד ביטחון בנימין.

 

 

שבת שלום!

מועצה אזורית בנימין

מעלה מכמש, מעלה מכמש ד.נ. מזרח בנימין מיקוד 90634
טל: 02-5354242, פקס: 02-5355251, דוא"ל: [email protected]